Precaster

Precaster Lazermetre Tarihçesi

Precaster, 1977 yılında Tayvan’da N.T Fred Li tarafından aile şirketi olarak kuruldu. Ölçüm çözümleri sağlayıcısı olarak işe başlayan Precaster 1998 yılında AR-GE departmanını kurarak yıllardır edindiği bilgi ve tecrübe ile sektöründe en iyisi olma yolunda adımını attı.

Yaratıcı ve enerjik AR-GE ekibiyle çalışmalarını sürdüren Precaster sorunsuz kullanıcı deneyimleri sunmak için 2008 yılında ilk lazer mesafe ölçerini piyasaya sürdü. Hala en iyisi olma yolunda istikrarlı adımlar atarak günümüzde 5. nesil lazermetrelerini üretmekte.

AR-GE’nin yanı sıra kalite temel prensipler içerisindedir. Tüm ürünler sevkiyat öncesi 7 dalda 192 maddelik kalite kontrolünden geçirilir. Bu sayede sektörünün dünya lideri ve güvenilir markalarından olmayı başarmış ve devamlılığını sağlamak için kaliteden ödün vermeden hizmet vermeye devam etmektedir.


Lazermetre Nedir, Nerede Kullanılır?

Lazermetre, lazer ışını hassas ölçümler yapmaya yarayan dijital cihazdır. Uzun mesafeleri tek kişinin ölçebilmesine olanak sağlayarak büyük avantaj sağlar. Lazermetre ile ölçüm ultrasonik ve diğer ölçüm çeşitlerine göre çok daha hassastır. Bunun yanında sonuçları toplama, çıkarma, pisagor ölçme, alan hesaplama, hacim hesaplama gibi bir çok özelliği de yanında getirir. Bluetooth bağlantısı olan modellerde akıllı telefonunuzu kullanarak ölçümler oluşturabilir, kaydedebilirsiniz. Lazermetreler harita mühendisleri, dekorasyon işleri, inşaat sektörü tarafından sık tercih edilir. Büyük projeler ve milimetrik ölçüm yapılması gereken yerlerde lazermetrelere ihtiyaç duyulmaktadır. Satın alınırken ölçüm hassaslığı, ölçüm mesafeleri, ölçüm süresi, ek özellikler gibi bir çok kritere bakılır.


Lazermetre Nasıl Çalışır?

Adından da anlaşıldığı gibi lazermetreler lazer ışınlarını kullanarak ölçüm yapar. Lazer ışınları bir noktaya odaklanır ve lazermetre tarafından ışın yayılır. Dijital ölçüm cihazı olan lazermetre, ışık ışınlarının kaynağa tekrar yansıması ile gerekli zamanı hesaplayarak elde ettiği sonuçlarla hassas bir şekilde mesafeyi tespit etmiş olur.

Ultrasonik ölçüm cihazlarda farklı olarak ses dalgaları kullanılır ve tüm alana yayılır. Bu ses dalgaları farklı ultrasonik dalgalardan etkilenebilir, engellenebilir. Bu gibi durumlar ultrasonik cihazlarda ölçüm sonuçlarını değiştirebilir. Lazermetrelerde ise dış etkenlerden etkilenme gibi bir durum oluşmaz ve her koşulda doğruluk payı %100’e kadar doğru sonuçlar elde edilir.


Neden Precaster Lazermetre?

  • Precaster lazermetrelerin tümü Tayvan’da üretilmiştir ve üst düzey kalitededir.
  • Ölçüm cihazlarındaki tecrübe ve teknolojisini kullanarak Dünya’nın en sağlam, dayanıklı ve güvenilir lazermetrelerini üretir.
  • Ölçüm hassaslığı rakiplerinden çok daha ileri seviyededir. Bu sebeple büyük proje ve hassas işlemlerde Precaster lazermetre tercih edilmektedir.
  • Tüm modellerindeki IP54 koruması ile toza, suya, darbeye karşı dayanıklı, sağlam yapıdadır.
  • Tüm hava koşullarında sorunsuz kullanım imkanı sunar. 0,5 saniyelerde ölçüm hızlarıyla anlık olarak ölçümler sağlayabilirsiniz.
  • Pahalı markalarda olduğu gibi çok yüksek ücretler ödemeden yüksek donanımlı, ek özellikleri çok Precaster lazermetre satın alabilirsiniz.
  • Amatör cihaz fiyatlarına profesyonel bir lazermetreye sahip olabilirsiniz.
Precaster CP40 40m Profesyonel Lazermetre

  Precaster CP40 40m Profesyonel Lazermetre 40 Metre doğru, hatasız ve hassas şekilde mesafe..

Precaster CP40 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod

Precaster CP40 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod Precaster CP40 40m Profesyonel Lazermetre ..

Precaster CX100 100m Profesyonel Bluetooth Lazermetre

  Precaster CX100 100m Profesyonel Bluetooth Lazermetre 100 Metre doğru, hatasız ve hassas ş..

Precaster CX100 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod

Precaster CX100 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod Precaster CX100 100m Profesyonel Bluetoot..

Precaster HP20 20m Profesyonel Lazermetre

  Precaster HP20 20m Profesyonel Lazermetre 20 Metre doğru, hatasız ve hassas şekilde mesafe..

Precaster HP20 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod

Precaster HP20 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod Precaster HP20 20m Profesyonel Lazermetre ..

Precaster HT60 60m Profesyonel Bluetooth Lazermetre

  Precaster HT60 60m Profesyonel Bluetooth Lazermetre 60 Metre doğru, hatasız ve hassas şeki..

Precaster HT60 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod

Precaster HT60 Lazermetre + PL2LR Lazer Hizalama + Tripod Precaster HT60 60m Profesyonel Bluetooth L..

Precaster PL2LR Profesyonel Yatay ve Dikey Otomatik Hizalamalı Çizgi Lazer Distomatı

  Precaster PL2LR Profesyonel Yatay ve Dikey Otomatik Hizalamalı Çizgi Lazer Distomatı Bir a..